Ознака: еден исчезнат

Вести Свет

Во Тихиот Океан се запали брод што превезувал автомобили

Едно лице се води како исчезнато при пожар на товарен брод, што избувнал за време на пловидбата низ водите на Тихиот Океан. Останатите 16 членови на екипажот на бродот „Серенити […]