Ознака: еден македонски државјанин

Македонија

За криумчарење мигранти осомничени тројца пакистански и еден македонски државјанин

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција поведе истражна постапка против четири лица, тројца пакистански и еден македонски државјанин, за криумчарење мигранти. На тројца од осомничените им е […]