Ознака: еден однесен

Македонија

При обид да се качи во товарен воз се повредил мигрант

На железничката станица Трубарево потешко е повреден еден мигрант додека се обидел да се качи на товарен воз во движење, кој сообраќал до Гевгелија. Според соопштението на МВР случајот е […]