Ознака: еден од сојузниците

Вести Свет

Баварските локални избори – нов удар за Владата на Меркел

Конзервативната Христијанско социјална унија (ЦСУ) – еден од сојузниците на германската канцеларка Ангела Меркел, загуби на регионалните избори во Баварија. Според резултатите, ЦСУ го загуби апсолутното мнозинство во јужната германска […]