Ознака: еден од темелите

Вести Македонија

Пендаровски: Неспорно е дека Гоце Делчев е еден од темелите на македонската државност

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за ТВ “Сител“ запрашан за можноста да се постигне договор за тоа чив е Гоце Делчев рече дека тоа е неспорно. Според него, Делчев е […]