Ознака: еден повреден

Вести Македонија

Пукање попладнево во Скопје, еден повреден

Вооружена престрелка се случи попладнево на улицата “Ордан Чопела“, кога според неофицијални информации две групи пукале со автоматско оружје, дознава “Алфа“ телевизија. Во престрелката едно лице е повредено и според […]

Црна хроника

Еден починат и еден повреден во сообраќајка во Кумановско

На локалниот пат с. Слупчане – Куманово патничко моторно возило “БМВ“ со кумановски регистерски таблички, управувано од Р.З. (21) од с. Липково – Кумановско удрило во двајца сопружници-пешаци Ф.Д. (34) […]

Македонија Црна хроника

Едeн загинат и еден тешко повреден во сообраќајка на  патот Скопје-Велес

Едно лице загина на самото место на настанот, а едно е повредено во тешка сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Скопје – Велес. Несреќата се случила кога 33-годишниот К.М. […]