Ознака: еден потешко

Вести Македонија

Едно лице потешко, а девет полесно повредени за едно деноноќие во сообраќајки во Скопје

Еден возач на патничко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а девет лица со лесни телесни повреди во седум од вкупно 14 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото […]

Вести Македонија

Овој викенд во Скопје-еден загинат пешак, еден потешко, 13 полесно повредени

Од МВР информираат дека викендов сообраќајната полиција открила и санкционирала поголем број прекршоци. Санкционирани се 148 возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, 16 возачи поминале на крстосница […]

Вести Свет

На протестите во Париз повеќе од 20 повредени

Вчера во Париз во судирите меѓу полицијата и демонстрантите кои се бунтуваат против зголемувањето на цените на горивото повредени беа најмалку 24 лица, меѓу кои и петмина полицајци, а еден […]