Ознака: еден починат

Македонија

Еден починат, шестмина мигранти тешко повредени

Полицијата покрај магистралниот пат Удово-Демир Капија, во близина на Водисирска река, вчера утро го пронашла починат С.И.(27), мигрант од Бангладеш и уште 14 мигранти од Пакистан и Бангладеш, од кои […]

Живот

Минатата седмица 975 случаи на грип, еден починат 

Изминатата седмица е регистриран еден смртен случај од компликации од грип. Се работи за 63-годишен пациент од Кавадарци, кој имал срцеви заболувања и починал на Клиниката за инфективни болести и фебрилни […]

Црна хроника

Убиство во Маџари

Претпладнево во скопската населба Маџари се случила сообраќајна несреќа и убиство. Како што тврдат  очевидци две лица се здобиле со прострелни рани во воружената пресметка која се случила во близина […]

Црна хроника

МВР со детали за вчерашната експлозија во која вчера изгоре младо момче

Во 12:50 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Јордан Мијалков“ во сервис за мотоцикли „Тјунинг“, експлодирала плинска боца, при што во моментот на експлозијата, А.Ј.(27) и М.Б.(33) и […]

Црна хроника

Еден починат и еден повреден во сообраќајка во Кумановско

На локалниот пат с. Слупчане – Куманово патничко моторно возило “БМВ“ со кумановски регистерски таблички, управувано од Р.З. (21) од с. Липково – Кумановско удрило во двајца сопружници-пешаци Ф.Д. (34) […]