Ознака: еден убиен

Вести Свет

Еден убиен и петмина повредени во близина на Белата куќа

Едно лице е убиено, а петмина се повредени во близина на Белата куќа во центарот на Вашингтон. Пукањето се случило на околу три милји од Белата куќа во четвртокот вечерта по локално […]

Балкан Вести

Еден убиен и седуммина ранети во затворот Коридалос во Грција

Како што пренесува “Катимерини“ едно лице убиено, а седум затвореници ранети е билансот од масовната тепачка на група Албанци со затвореници од Грција и Грузија, на психијатрискиот одел во затворот Коридалос, еден […]