Ознака: еден хотел

Балкан

Пожар на Закинтос, евакуирани две села и еден хотел

Во пожарот што избувна вчера околу 11 часот во јужниот дел на грчкиот остров Закинтос, материјална штета претрпеа неколку куќи, а две села и еден хотел беа превентивно евакуирани. Пожарот е […]