Ознака: еден

Вести Македонија

Во пожар на улица “Јордан Мијалков“ изгоре маж

Во пожарот кој избувна во дуќан за моторчиња и гуми на улицата “Јордан Мијалков“ зад трговскиот центар „Рамстор“ и кој го гаснеа четири противпожарни возила едно лице почина, а едно […]

Занимливости

Првите марсовци – билет во еден правец за Марс

Интервју преземено од „The Scientist“, поради проектот „Марс Еден“- заминување на луѓе од Земјата на Марс во еден правец! Физичар, добитник на Нобелова награда промовира план да испрати луѓе на […]