Ознака: единаесетмина затруени

Живот

На Токсикологија единаесетмина затруени во вчерашниот пожар

Единаессетемина кои се затруја со чад во вчерашниот пожар во скопската населба Кисела Вода, се хоспитализирани на Клиниката за токсикологија и се во стабилна општа состојба, информираат денес од Клиниката. […]