Ознака: единица „Алфа“

Црна хроника

Тројца полицајци се повредени при приведување на лице во Скопје

Тројца припадници на единицата „Алфа“ попладнево се повредени во сообраќајна несреќа која се случила при обид да приведат лице кое се бара за издржување затворска казна.Како што информираат од МВР, […]