Ознака: Единствена Македонија

Живот

Почна изгор лето во Македонија-како да се преживее?

Комисијата за следење на состојбата и ефектите од високите температури при Министерството за здравство апелира до граѓаните во следните денови да ги почитуваат општите препораки за заштита од високите температури. […]

Македонија

Единствена Македонија: Емил Димитриев од непознавање погрешно ја пофали тајната служба дека прислушува и следи законски

Ја информираме јавноста дека изјавата на претседателот на Собраниската Комисија за контрола на прислушувањето, Емил Димитирев, дека 188 граѓани се следени со судски налог и дека ОТА работи согласно процедурите, не одговара […]

Македонија

Единствена Македонија: Странскиот измеќар Заев да се охрабри и да распише парламентарни избори заедно со претседателските избори

Единствена Македонија силно го охрабрува марионетата Зоран Заев во пресрет на утрешната одлука на СДСМ за предвремени парламентарни избори да го прифати барањето на целата опозиција за распишување на парламентарни […]

Македонија

Единствена Македонија до Мицковски: Еве ви кандидат за претседател со кој сплотени ќе го победиме злото наречено Зоран Заев

Единствена Македонија како дел од „МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА“ ја поздравува и целосно ја подржува кандидатурата на д-р Филип Петровски за Претседател на Р. Македонија што ќе се избере како кандидат на […]

Вести

Единствена Македонија ќе ги преброи утре тие што ќе излезат на гласање

Како што беше најавено денеска партијата Единствена Македонија утре ќе ги преброи тие што ќе излезат на гласање со цел да се спречи манипулација со бројките и полнење на кутиите. […]