Ознака: Едита Арадиновиќ

Сцена

Шок: Едита од Министерки објави дека го напушта исламот, па ѝ се случи ова!

Пејачката Едита Арадиновиќ  открива дека прима смртни закани. Едита неодамна  имала настап во  Сараево, кога почнала да прима заканувачки пораки.„Ѝ пишуваа пораки   дек ќе гори  во пеколот доколку излезе од […]

Сцена

Згодната „министерка“ Едита Арадиновиќ порача: Ќе се откажам од исламот и ќе се венчам во црква!

Пејачката на групата „Министарке“, убавата и сексапилна Едита Арадиновиќ, поради љубов ќе се откаже од исламот и ќе се венча во црква.Таа веќе одреден период ужива во врската со студентот […]