Ознака: Еди Рама

Вести

Еди Рама ја повлече спорната фотографија од Лешница, и во Албанија имало село со исто име

Фотографијата од планински водопад со хаштаг „прекрасна Албанија“ и „Кањон Лешница“, гостиварско којашто беше објавена на фејсбук профилот на албанскиот премиер, Еди Рама е повлечена по рекациите на социјалните мрежи. […]

Црна хроника

Албанскиот премиер Еди Рама се збогува со неговата мајка

Еди Рама, албанскиот премиер испрати последно збогум до неговата мајка преку Фејзбук порака на својот профил. Мајка на Еди Рама починала на 82 годишна возразст, јавуваат албанските медиуми. Ishe drita […]

Балкан Вести

Албанија ги затвора целосно копнените граници!

Еди Рама пред кратко време соопшти дека Албанија ги затвора целосно копнените граници, во рамките на напорите да се заузда ширењето на КОРОНА ПАНДЕМИЈАТА. „Од утре, недела 15 март од полноќ, […]

Балкан

Еве кој е таинствениот син на Еди Рама: Свршеничката ја изгубил во земјотресот, но тоа не е единствената трагедија која го снашла

Грегор Рама, син на албанскиот премиер Еди Рама, ја изгубил свршеничката во земјотресот во Драч. Кристи Реци со целото семејство настрадала кога се урнала шесткатницата во која живееле. И самиот […]

Балкан

Еди Рама излезе на гласање, ги изненади сите со облеката: Сако, потколеници и чорапи до колена

Во соседна Албанија денеска се одржуваат локални избори но без опозиција. Во многу општини на изборнителивчиња има само еден кандидат и тоа од владеачката партија на премиерот Еди Рама. Инаку, […]

Балкан

Еди Рама имал срцев удар, итно пренесен во болница

Албанскиот премиер Еди Рама итно е префрлен во болница во Берлин поради проблеми со срцето, објавија албанските и косовските медиуми. – По прединфарктот што Еди Рама го преживеа во Тирана, […]

Балкан Вести

Отворена граница и со Македонија, посака Еди Рама

Весникот Observer објави дека во својата порака на крајот од изминатата 2018. година албанскиот премиер, Еди Рама рекол дека по отворањето на границата на Албанија со Косово, истото барање ќе […]

Вести

Мајката на Кацифас кој беше убиен од албанската полиција се заканува дека ќе го убие Еди Рама

Засилено е обезбедувањето околу домот на албанскиот премиер Еди Рама и ограничено му е движењето во јавноста, по јавно упатената закана од мајката на Констандинос Кацифас дека ќе ја одмазди […]

Вести

Еди Рама се засекира за слабиот одзив. Не се оствари толку лесто ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА

Еди Рама се засекира за слабиот одзив. Не се оствару толку лесто ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА. Овој човек, без усул се замеша преку твит во внатрешните работи на Македонија и среде гласањето […]

Балкан

Еди Рама и Сали Бериша користеле најмногу навредлив речник во парламентот

Албанското собрание, кое бори 140 народни избраници, познато е по жешките распарви, инциденти, тензични ситуации за чие смирување мора да интервенира обезбедување, па дури и припадниците на Националнат гарда, поради […]

Балкан

Такси влета во колоната возила на Еди Рама,три лица се повредени

Два автомобила од придружбата на албанскиот премиер Еди Рама учествуваа во сообраќајна несреќа на патот кон Корча при што се повредени три лица.Несреќата се слуќи кога такси влетало во придружбата […]