Ознака: Едмон Темелко

Вести

Пуштањето на Темелко од Шутка е заедничка победа: ВМРО- ДПМНЕ најави голем протест наредната недела против сите неправди

ВМРО-ДПМНЕ го одложи протестниот собир пред Влада кој беше најавен за вечерва во 19 часот. Како што соопштија од партијата протестот е одложен за на 3 декември (недела) во 18 […]