Ознака: една година

Вести

Една година од првиот „локдаун“ во Европа

Овој викенд се одбележува една година откако Италија беше прва во Европа што воведе блокада поради Ковид-19 – затворањето опфати одредени региони, како што се Ломбардија и Емилија-Ромања, и специфични […]

Економија

Мисајловски: Озбилни сте?

Озбилни сте, прашува поранешниот министер за транспорт и врски Владо Мисајловски, откако штипските власти се пофалија со изградени 1000 метри на пат во едногодишниот отчет. За една година сте направиле […]