Ознака: една жртва

Црна хроника

Тешка сообраќајка на патот Струга-Дебар, една жртва и еден тешко повреден

Во 18.55 часот на регионалниот пат Струга-Дебар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со охридски регистарски ознаки, управувано од 56-годишниот Н.Ќ. од селото Г.Лакочереј, охридско, и трактор […]

Балкан Вести

Билансот од страотната сообраќајка кај Дољевац, една загината и неколкумина повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случи на патот Ниш-Лесковац, кај наплатната рампа Дољевац во која животот го загуби една жена. Според информациите на српски“Курир“ уште три лица се полесно, а две […]

Македонија Црна хроника

Една жртва епилог од расправија во Диво Насеље

Лицето кое вечерва беше погодено од огнено оружје во пукањето во Куманово, им подлегна на повредите во Клиничкиот центар во Скопје. Веста ја потврдија и од болницата. Расправијата меѓу две […]