Ознака: едногодишно дете

Вести Македонија

Во изминатото деноноќие во повеќе сообраќајки настрада и едногодишно дете!

На 31.12.2018. година околу 13:00 часот во Тетово на улица „Никола Тесла“, Ф.В.(31) од Тетово управувајќи патничко моторно возило „Сеат кордоба“ со тетовски регистарски таблички удрил во пешакот А.А. од […]