Ознака: едно деноноќие

Македонија

За едно деноноќие осумнаесет повредени во сообраќајки во Скопје

Осумнаесет лица се здобиле со лесни телесни повреди во осум сообраќајни незгоди од вкупно 14 што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во шест сообраќајни незгоди е […]