Ознака: едно дете

Македонија

На Неврологија докторка и болничарка заразени со морбили – едно дете на апарати за дишење

Пред два дена докторка и болничарка од Клиниката за неврологија заболеле од морбили, дознава ТВ НОВА. Најверојатно двете вработени  се заразиле од пациентка која пред две седмици била хоспитализирана поради […]