Ознака: едно лице починато

Црна хроника

Починат пациент удраден од Инфективно одделение во болницата во Струмица

Утринава од амбулантата на Инфективното одделение во болницата во Струмица е украден починат пациент. Директорот на болницата Наќе Гогов кажа дека 49-годишен пациент од Струмица утрово околу 9 часот бил […]

Црна хроника

Ауди удри во два автомобили, усмртен таксист, Аудито целосно запалено

Едно лице загина, а друго е тешко повредено во сообраќајна несреќа која синоќа околу 1:25 часот по полноќ се случила на булевар „Србија“.– Автомобил „Ауди А4“ управуван од Ѓ.Д.(28) од […]

Вести

Едно лице почина во тешката сообраќајка кај Велес

Во врска со тешката сообраќајна несреќа на патот Велес-Скопје, Министерството за здравство информира:Во врска со тешката сообраќајна несреќа на патот Велес-Скопје информираме дека се хоспитализирани вкупно 28 лица : 1. […]