Ознака: едно лице тешко повредено

Македонија

Во Охрид се судрија камион и “Фиат Пунто“, едно лице тешко повредено

На крстосница од улиците “Железничка“ и “Кленоец“ во Охрид на 23.05.2019 година во 00.00 часот се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило “Сканија“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Ѓ.Ј.(57) […]