Ознака: едно лице

Македонија

Во сообраќајка во центарот на Скопје тешко повредено едно лице

Ноќеска, 45 минути по полноќ било пријавено дека на крстосницата од булеварот „Климент Охридски“ и улицата „Димитрија Чуповски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „даеву тико“ со скопски […]

Македонија

Во тешка сообраќајна несреќа во центарот на Скопје тешко повредено едно лице

Рано утринава во 05.15 часот на крстосницата од улицата „Аминта Трети“ со улица „Орце Николов“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која едно лице се здобило со тешки повреди […]

Вести Свет

Во поплавите кои го зафатија Истанбул загина едно лице (ВИДЕО)

Пороен дожд го зафати турскиот град Истанбул, поплавувајќи улици и подруми, а беше нарушен и железничкиот и водниот сообраќај. Во поплавен подвозник пронајдено е починато едно лице. Медиумите објавија и дека од […]

Македонија

Детали за грабежот во НЛБ банка, едно лице e повредно

Утрово вооружени лица извршиле разбојништво во „НЛБ банка“ на улица „Ферид Бајрам“ во скопски Чаир. Одземената сума пари засега е непозната. Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и […]

Македонија

При обид за насилно влегување во касарната “Гоце Делчев“ во Скопје, рането едно лице

Рано утрово во 02:53 часот е спречен обид за насилен влез во кругот на касарната „Гоце Делчев“ во Скопје, информираат од Министерство за одбрана. – Војникот што бил на стража […]

Црна хроника

Во Љубљана едно лице е убиено при обид за киднапирање автобус

Во автобус од градскиот превоз на Љубљана убиено е едно лице, откако се заканило дека ќе го киднапира возилото и ќе го убие возачот. Непозната личност го принудила возачот на […]

Вести Македонија

Во куќа во Бутел пронајдени 300 килограми марихуана

Во домот на скопјанец во населбата Бутел во Скопје полицијта запленила околу 300 килограми марихуана , информираше МВР. Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија со дрога […]