Ознака: едно потешко

Вести Македонија

Едно загинато и едно потешко повредено лице во сообраќајки во изминатото деноноќие во Скопје

Еден возач на трактор загинал, еден возач на мотоцикл е тешко повреден, а девет лица се полесно повредени во шест од вкупно 14 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие […]