Ознака: Едуард Кукан

Вести

Кукан: Платформата на Рама за албанските партии во Македонија е целосно неприфатлива за ЕУ

Искусниот европратеник и поранешен министер за надворешни работи на Словачка, Едвард Кукан, испрати силна осуда за т.н. албанска платформа на партиите што ги претставуваат албанските гласачи во македонското Собрание, а […]

Вести

Попоски на средба со европратениците Вајгл, Кукан и Флекенштајн

Заменик претседателот на Владата и министер за надворешни работи Никола Попоски, оствари средба со членовите на Европскиот парламент Иво Вајгл, Едуард Кукан и Кнут Флекенштајн кои престојуваат во Македонија.На средбата, […]

Вести

Европратениците Вајгл, Кукан и Флекенштајн во Македонија

Известувачот на ЕП за Република Македонија Иво Вајгл заедно со европратениците Едуард Кукан и Кнут Флекенштајн денеска ќе претстојуваат во еднодневна посета на земјата во рамки на која ќе остварат средби […]