Ознака: ЕДУАР ФИЛИП

Вести

Едуар Филип е новиот премиер на француската влада

Претседателот Емануел Макрон го назначи Едуар Филип за нов премиер на француската влада, јави дописникот на МИА од Париз.Премиерот Едуар Филип ќе ја има задачата да обезбеди парламентарно мнозинство на […]