Ознака: езеро Викторија

Вести Свет

Потона брод во Уганда

Брод на кој имало премногу луѓе и уште бил погоден од невреме потона завчера среде езерото Викторија. Од бродот на кој се одржувала забава загинаа најмалку 31 лице, а на бродот […]