Ознака: езеро Газивода

Балкан Вести

Вучиќ обвини – Приштина ги прекрши договорите

На синоќешната вонредна прес-конференција српскиот претседател Александар Вучиќ ги обвини властите во Приштина дека со посетата на косовскиот претседател Хашим Тачи на езерото Газивода ги прекршиле Бриселскиот и Кумановскиот договор, […]