Ознака: езеро Калиманци

Црна хроника

Мистеријата полека се расветлува: Рударот Дарко намерно влетал во езерото Калиманци

Нуркачи од Единицата за специјални задачи „Тигар“, завчера околу 17.45 часот ги пронајдоа возилото „форд фиеста“ и телото на Дарко Стоиловски (41) во водите на езерото Kалиманци, еден ден откако […]

Црна хроника

ДЕТАЛИ за страшната несреќа кај езерото Калиманци

Брачен пар од селото Дулица во Општина Македонска Каменица го загубил животот во водите од езерото Калиманци вчера доцна попладне.Полицијата ја потврди веста за трагедијата, а дежурниот лекар од Итната […]