Ознака: езеро

Живот

Ужас во Дизниленд: Алигатор растргна дете од рацете на татко му и го одвлече во вода

Американската полиција трага по 2-годишно момче кое алигатор го зграбил и одвлекол во вода. Ова се случило на плажата на хотел од ленецот „Дизни“ во близина на градот Орландо на […]

Занимливости

Најдена џиновска златна рипка во водите на Езерото Тахо

Нов вид на езерско `чудовиште` е најдено во длабочините на Езерото Тахо. Се работи за џиновска златна рипка. Истражувачите кои барале инвазивни рибни видови ја пронашле златната рипка која била […]