Ознака: Езерски бисери 2016

Избор на уредникот

Наградата Гран При на „Езерски бисери 2016“ за Антонија Гиговска

Наградата Гран при на меѓународниот арт фестивал „Езерски бисери 2016“ ја освои Антонија Гиговска (15), која го воодушеви жирито со своите моќни изведби. Вчера во Центарот за култура „Браќа Миладиновци“ […]