Ознака: ЕКК 2016

Останати спортови

Историски успех во македонскиот шах: ШК „Алкалоид“ со злато на ЕКК 2016 во Нови Сад

Шаховскиот клуб „Алкалоид“ триумфираше на престижниот „Европски Клупски Куп 2016“ во Нови Сад, освојувајќи златен медал во исклучително силна конкуренција на европската и светска шаховска елита.Со овој историски триумф, најуспешниот […]