Ознака: екологија

Вести

Еве ги критериумите кои ќе се употребуваат за налепниците на возилата!

Техничките служби, во јавноста познати како служби за хомологација, ќе ги доделуваат еколошките налепници за возилата врз основа на документите и годината на производство, а не со мерење на издувните […]

Издвојуваме

Викендов во Дојран „Саунд оф грин“ и „Д Фествал“ покажаа висока еколошка свест

Викендов во Дојран заврши музичкиот фестивал „Д Фестивал“ кој годинава на задоволство на сите присутни беше збогатен со музичката програма на веќе етаблираниот петти по ред фестивал „Саунд оф Грин“.Покрај […]

Занимливости

Кога ги убивате осите, и наштетувате на ЕКОНОМИЈАТА: Еве како!

Осите се една од најнеомилените летни глетки. Ни зујат на скарите и пикниците, и се закануваат со бодеж. Тие се светски омразени и вечно колнети. Но, дали навистина светот без […]

Живот

Изработени првите зелени весници што по читањето стануваат ЦВЕЌИЊА

Првите зелени весници на светот се нарекуваат Маиничи, што во превод значи „секој ден“, а се работи за јапонски дневни весници што се продаваат во 5 милиони  примероци.Освен што се […]