Ознака: економски советник

Вести

Главниот економскиот советник на Трамп имал срцев удар

Главниот економски советник на американскиот претседател Доналд Трамп, Лери Кадлоу имал „многу благ“ срцев удар, соопшти денеска Белата куќа. -Нашиот голем Лери Кадлоу, кој многу напорно работеше на трговијата и […]