Ознака: економски факултет

Вести Црна хроника

Затвор за Бобек Шуклев, Славе Ристевски и Драги Јанев

Овие професори се осудени за Скандалот кој со години го тресеше Економскиот факултет во Скопје. Тие примале поткуп, а добија и забрана за вршење на дејност за вршење на професијата поради случајот […]

Македонија

Со главата горе и целосно посветен се враќам на Економскиот факултет

Разрешениот министер за финансии, Драган Тевдовски на Фејсбук објави дека се враќа на Економскиот факултет. – Чест ми е што ја водев најдобрата институција во земјава. Се гордеам што имав […]

Вести

Денес ќе се одржи рочиште за професорите од Економскиот Факултет кои примаа поткуп

Во Кривичниот суд денеска се одржува рочиште за случајот „Еразмус“ во кој професори и демонстратор од Економскиот факултет во Скопје, како и управител на бифе, се осомничени за примање поткуп.Основното […]

Вести

Забрана за работа за професорите од Економски факултет осомничени за примање мито

Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, до Основниот суд Скопје 1 – Скопје достави нов Предлог за определување на мерка на претпазливост […]

Вести

Дали Таки Фити ќе си поднесе оставка во МАНУ по скандалот во кој е вмешан?

Ќе остане ли академикот Таки Фити на чело на МАНУ или ќе си поднесе оставка до расчистувањето на мега скандалот на Економскиот факултет во кој според информациите објавени во медиумите […]