Ознака: економски

Вести

Шуклев фатен по 6 минути откако зел 1000 евра мито

Обвинителството за организиран криминал и корупција кое го води случајот „Еразмус“ има докази дека професорите зеле 2.800 евра. Оваа сума не е конечна бидејќи постојат сомненија и за други случаи, […]

Вести

Одредена мерка претпазливост за пет осомничени за корупција од Економскиот факултет

На петтемина од вкупно осум осомничени за корупција на Економскиот факултет на УКИМ, кои завчера беа приведени во полициска станица, Обвинителството наместо мерка притвор им одреди мерка претпазливост – одземени […]

Вести

Пронајдени ДОКАЗИ: професорите барале од 500 до 100 евра мито за положен испит!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал од 2014 година координиран од Основно јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, по претходно добиени информации и пријави од […]

Вести

Приведените професори наплаќале со секс?!

Освен пари, некои од приведените професори во вчерашната акција на полицијата на Економскиот факултет при УКИМ, барале и друг вид на услуги особено од студентките. Вакви коментари вчера буквално ги […]