Ознака: ЕКСПЛОЗИИ

Црна хроника

Најмалку 24 лица загинаа во терористички напади во Кабул

Најмалку 24 лица загинаа, а 30 се повредени во две експлозии во главниот град на Авганистан, Кабул.Според локалните медиуми, бомбите биле активирани од бомбаши-самоубици во близина на зградата на Министерството […]

Вести

Сведоци за нападот во Истанбул: „Пукаше на сѐ пред себе, беше облечен во црно. Лицето му беше…“

Преживеаните кои беа сведоци на крвавиот терористички напад на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул , во кој загинаа најмалку 36 лица, а преку 150 се ранети, рекле дека на сите страни виделе трупови […]

Вести

Видео: ДВЕ ЕКСПЛОЗИИ ВЕЧЕРВА на најпрометниот турски аеродром

Две експлозија одекна вечерва на истанбулскиот аеродром „Ататурк, јавуваат турските медиуми.Според истиот извор, по експлозиите во реонот на аеродормот се слушнале истрели. Турските медиуми јавуваат дека при инцдентот има повредени […]