Ознака: експлозија во рудник

Вести Свет

Во експлозија во рудник во Чешка тринаесет загинати

Експлозијата на метан која се случила доцна синоќа во рудникот ЧСМ во близина на чешкиот град Карвина, на околу 300 километри од Прага засега зема 13 жртви, јави националната информативна […]