Ознака: експлозја

Вести

Експлозија во најголемото украинско складиште за муниција

Полицијата го евакуира населението од околината на селото Калиновка по експлозијата во најголемото воено депо во Украина.Полицијата за експлозијата била алармирана синоќа  околу 22 часот по локално време. – Подоцна утврдивме […]