Ознака: експлоција на гас

Свет

Страшна експлозија во трговски центар во Флорида, десетици повредени (ВИДЕО)

Во силна експлозија која се случила во трговски центар на Флорида се повредени најмалку 20 лица. Локалните агенции пренесуваат дека најверојатно станува збор за експлозија на гас и дека на […]