Ознака: експресен пат

Вести

Ќе се гради експресниот пат Ранковце-Крива Паланка

  Пратеничката во Собранието на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ од Крива Паланка Слаѓана Митовска најави неколку инфраструктурни проекти кои, како што рече, се од круцијална важност за жителите на овој град. […]

Вести

Ќе се гради трет експресен пат: Потпишан договорот за Штип-Кочани, инвестиција вредна 20 милиони евра

Потпишан е договорот за изградба на експресниот пат од Штип до Кочани, објави денеска министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски при денешната посета на Штип. Патот ќе биде со […]