Ознака: екстрадиција

Македонија

Судот во Будимпешта не ја одобри екстрадицијата на Груевски

Судот во Будимпешта не ја одобрил екстрадицијата на поранешниот премиерот Никола Груевски. Како што пренесуваат дел од унгарските медиуми било дадено образложение дека условите за екстрадиција не биле исполнети. Неофицијално, Груевски […]

Македонија

Судот во Унгарија одлучува за екстрадицијата на екс премиерот Никола Груевски

Судот во Унгарија одлучува за екстрадицијата на поранешниот премиер Груевски кој избега во Будимпешта во ноември минатата година. На барање на адвокатот на Груевски рочиштето е затворено за медиумите, а […]

Вести

Турските војници во Грција изјавија дека стравуваат за сопствените животи

Турските војници кои избегаа во соседна Грција со воен хеликоптер по обидот за воен удар во Турција, стравуваат за својот живот во родната земја и не сакаат да бидат вратени, […]