Ознака: елбарадеи

Вести

Елбарадеи повика на бојкот на египетските избори

Египетскиот либерален опозициски челник Мохамед Елбарадеи, повика во саботата на бојкот на парламентарните избори кои започнуваат во април изјавувајќи дека одбива да учествува во „чин на измама“.Исламистичкиот претседател на Египет, […]