Ознака: елбасан

Балкан Вести

Во автомобил во движење во Елбасан убиени три лица

Во вооружен напад врз возило во движење во градот Елбасан, Албанија убиени се три лица. Инцидентот се случил синоќа во 21:15 часот, кога три лица со калашњикови пукале во возилото со […]

Црна хроника

Македонски државјани се фатени во Елбасан како дел од нарко група

Полицијата во албанскикот град Елбасан разбила организирана албанско-македонска група шверцери на дрога.Во рамки акцијата „Домосдова“, уапсени се четири лица од нив двајца албански и двајца македонски државајни, запленети се шест […]