Ознака: Елвис Присли

Живот

Елвис Присли обожувал да го јаде ова јадење – 6 месеци секој ден, а еве што презирал

Според Енџи Маркезe, кралот на рок музиката обожувал храна, но рибата не смеела да постои во неговиот дом затоа што не можел да го поднесе нејзиниот мирис. Тој сакал да […]

Занимливости

Се продава Мерцедесот на Елвис Присли од 1969. , каков што имал и Тито

Престижната лимузина одбележа три децении, произведувана е од 1963 до 1981 година, а во тој период биле произведени само 2.677 примероци. Повеќето се стандардни седани, од кои се произведени над […]

Занимливости

Вртоглава цифра – Погледнете за која цена се продава куќата на Елвис Присли

Некогашната вила на Елвис Присли, со седум спални соби, рибник во дворот и традиционална јапонска чајџилница, се продава за скоро 30 милиони американски долари. Имотот се наоѓа во Лос Анџелес. […]

Контроверзни фајлови

ВИДЕО: Човекот за кој се верува дека е Елвис Присли конечно излезе со изјава

„Елвис“ проговори, а мистеријата продолжува:Неодамна, публиката се крена на нозе откако излезе снимка што сите ги увери дека Елвис е жив и се крие во својот дом, маскиран како градинар […]

Контроверзни фајлови

ЕЛВИС Е ЖИВ: Дали оваа снимка конечно ја докажа најпознатата теорија на заговор?

Еден ентузијастичен застапник на теоријата дека Елвис Присли е жив тврди дека може да го докаже тоа со оваа снимка.Имено, Кралот е забележан во својот дом во Грејсленд, како си […]

Сцена

Кралот на рокот починал на ВЦ шолја. Дали знаете ШТО изговорил пред смртта?

Елвис Присли беше американски музичар и „крал на рок музиката“. Тој беше популарен во 50-тите и 60-тите години од дваесетти век. Има продадено повеќе од 150 милиони плочи и глумел […]