Ознака: елеганција

Сцена

Класичен црн фустан – или ова? Брижит Макрон повторно беспрекорно стилизирана за чиста 10-ка

Проверената модна формула на Брижит Макрон и овојпат била ефектна. Францускиот претседател Емануел Макрон во Париз бил домаќин на еден од самитите, каде што неговата сопруга и тој ги дочекале […]

Мода

Како да ја носите црната ролка со стил, во сите прилики?

Црната ролка дефинитивно спаѓа во класиците кога се во прашање зимските парчиња облека. Обожавателките на овој модел добро знаат колку е тој сестран и лесен за комбинирање во сите прилики, […]

Сцена

Меган Маркл во впечатливо издание

Војвотката и војводата од Сасекс присуствувале на приемот наречен “Your Commonwealth” кој се одржал во лондонската кралска палата Марлборо, седиште на Секретаријатот на Комонвелтот. Меган Маркл и принцот Хари се […]