Ознака: електричен тротинет

Вести

Популарната водителка загина управувајќи електричен тротинет

Британската водителка, Емили Хертриџ (35) загина во Лондон откако во нејзе директно удри камион додека управувала електричен тротинет, а се се случи во близина не нејзиниот дом, да доста прометен […]