Ознака: елена велевска

Сцена

Елена Велевска за разводот: „Стана долг и досаден“

Кон почетокот на годинава фолк пејачката Елена Велевска јавно призна дека на нејзиниот брак и покрај сите нејзини напори му нема спас, заедничкиот живот со сопругот пропаднал и дека во […]

Сцена

Елена Велевска призна дека се разведува, па тргна да се разголува: Фолкерката потсети колку е „жешка“!

Откако пред една недела јавно призна дека на нејзиниот брак и покрај сите нејзини напори му нема спас, заедничкиот живот со сопругот пропаднал и дека во тек е бракоразводна постапка, […]

Сцена

Елена Велевска му прости семејно насилство на сопругот

Пред два месеци во медиумите се појави вест дека фолкерката Елена Велевска се разведува од нејзиниот сопруг Марјан Мирчевски, а како причина за разводот наведе дека е семејно насилство. Преку […]

Сцена

По разводот, Елена Велевска ги зема децата и замина

На фолк-пејачката Елена Велевска и требаше бегство од драмата која ја преживува откако откри дека поднела барање за развод од сопругот поради семејно насилство кое го трпела со години. Таа […]

Сцена

Чадор ѝ падна врз глава на Елена Велевска

Популарната македонска пејачка Елена Велевска доживеа мала незгода снимајќи емисија.Ветерот успеа да турне еден од чадорите кои штитат од сонце и тој да падне директно врз пејачката. За среќа, Велевска […]